...

Evrak Takipleri

 

Şirket kurulumu sırasında gerekli yerlere bazı belgelerin verilmesi gerekir. Bu belgeler şirketin kurulumunda en başta yapılması gereken evrak işlemleridir. Bu evrakların eksiksiz hazırlanması ve takibinin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Çünkü eksik bir evrak tüm işlemlerinizi geriletecektir. Bu da size zaman ve para kaybı yaşatacaktır.  

 

Şirket kurulumu öncesinde ve sonrasında yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bunlar ;  

 

  • İyi bir iş planı hazırlamak işletmenin hızlı bir şekilde çalışmaya başlamasını sağlar. 

  • Gelecekteki hedefleri göz önünde bulundurarak faaliyet alanı belirlemek gerekiyor 

  • Şirket sözleşmesinin hazırlanması ve noterde onaylatılması gerekiyor. 

  • İmza sirküleri, imza beyannamesi alımı ve mali müşavir vekaleti gibi noter işlemlerinin yapılması gerekmektedir.  

  • İş yeri tapusu veya kira kontratı göstererek şirket adresinin belirlenmesi  

 

şeklindedir.  

 

Şirket kurulumunda mutlaka olması gereken işlemler bu şekildedir. Ancak şirketin türüne göre başka evraklarda gerekebilir. Bu aşamada uzman bir mali müşavir ile çalışmak önem arz etmektedir. Mali müşaviriniz size şirketinizin türüne göre başka ne gibi evraklara ihtiyaç duyacağınızı söyleyerek bunların takibini yapacaktır. İster şahıs şirketi ister limited şirket ve isterseniz anonim şirket kurun hepsi için ortak ve farklı evraklar olacaktır.  

 

Şirket kurulumu için gereken evrakların bilinmesi ve hazırlanması aşamasında danışmanlar ve mali müşavirler ile çalışmak işinizi kolaylaştıracak ve hata riskinizi düşürecektir. Aynı zamanda size zaman kazandırarak şirketinizin bir an önce faaliyete geçmesini sağlayacaktır. Ayrıca her şirket türünün kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Şirket kurarken bunların da bilinmesi önemlidir.  

 

Beşir Zengin Group danışman ve çalışanları size her türlü şirket kurulumu ve evrak takibi konusunda yardımcı olmaktadır. Konusunda uzman danışmalar ve mali müşavirler şirketinizin kuruluşunun en başından en sonuna kadar tüm işlemlerinizin doğru ve güvenilir bir şekilde tamamlanmasını sağlayarak size hem maddi hem de zaman açısından tasarruf sağlayacaktır. Danışmanlar ile çalışmak her ne kadar ücrete tabi olsa da şirketinizin düzgün ve hatasız bir şekilde kurulması daha kısa sürede faaliyete geçmesi ödediğiniz bu ücreti size fazlasıyla tekrar kazandıracaktır. Özellikle vergi ödemeleri ve varsa teşvikler konusunda bilgi sahibi olacak ve daha etkili bir yol haritası çizmiş olacaksınız.  

 

Beşir Zengin Group danışmanları tüm soru ve işlemlerinizde yanınızda olacaktır. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Paylaş :


Yorumlar

Yorum Yaz